• Zachránila naše životy modlitba?

   • 04.04.2014 11:29
   • Všetko sa to začalo v jednu prázdninovú sobotu, keď som cestovala s otcom navštíviť babku.
    Na autobusovej zastávke v Šarišských Michaľanoch sme zbadali osamotenú rehoľnú sestričku a zastavili sme jej. Viditeľne ju to potešilo, pretože jej ušiel autobus do Prešova.
   • Cestou sme sa rozprávali o všeličom možnom a predtým ako vystúpila s nášho auta povedala: ,,vrela vďaka Vám, budem sa za Vás modliť. S Pánom Bohom! “

    O niekoľko dní po tomto stretnutí sme obaja s otcom znovu cestovali autom, tentoraz do Detvy k babke. Všetky naše plány však stroskotali na kopci známom ako Soroška. Pre nadrozmerný náklad na ceste sme išli v kolóne áut pomalým tempom. Naša felícia začala počas tejto jazdy dymiť pod kapotou. Problém nastal asi v polovici predbiehania, pretože predbiehať sa rozhodol aj vodič ávie. Zatlačil nás na zvodidla pri ceste, popri ktorých nás kolesom ťahal asi 10 metrov a až potom nás zbadal. Zastavil a prišiel k otcovi. Privolaná Rožňavská polícia skonštatovala zdemolovanie obidvoch dverí, poškodenie prednej časti auta a prasknuté zvodidlá. No a to sa nám našťastie nič nestalo.

    V tej nebezpečnej chvíli sme určite boli pod rukou Pánovou. Som presvedčená, že nás určite uchránila modlitba rehoľnej sestričky s ktorou sme sa predtým tak náhodne stretli.

                                                                                                  Jana Fekiáčová, 8.A

   • Naspäť na zoznam článkov