• Jesenný festival 2019

     • V sobotu 5.októbra 2019 sa v centre nášho mesta opäť konal Jesenný festival - festival farieb, ovocia a rôznych chutí. Aj naša škola mala na ňom svoje zastúpenie a stánok s dobrotami vyrobenými zo sladkých plodov jesene. Našim stánkom a dobrotami sme chceli vyjadriť vďaku Nebeskému Otcovi za všetky dary, ktoré nám tento rok požehnal. Ďakujeme našim šikovným učiteľkám, ktoré pod vedením Bc.Oľgy Džačovskej celú našu prezentáciu na festivale pripravili. 

     • Exkurzia na Ústavnom súde SR

     • Naši ôsmaci sa v piatok 27.septembra vybrali na návštevu Ústavného súdu v Košiciach, kde sa konal Deň otvorených dverí. Mali tak možnosť nakuknúť do zákulisia inštitúcie, ktorá bdie nad dodržiavaním ústavy v našej krajine. Mohli si vyskúšať sudcovské taláre a zasadnúť na "súdnu stolicu" a bližšie spoznať organizáciu a činnosť našich súdov.  A aké dojmy si odniesli z exkurzie samotní ôsmaci? 

      Po príchode do Košíc sme sa peši premiestnili k budove Ústavného súdu, ktorú strážili muži zákona – policajti. Hneď pri vstupe sme prešli bezpečnostnou kontrolou (ako na letisku). Našťastie sme sa všetci bez problémov dostali dnu. Steny chodieb súdu zdobia obrazy a fotografie sudcov. Dozvedeli sme sa niečo o fungovaní Ústavného súdu. Videli sme kanceláriu sudcu i miestnosť, kde sa konajú neverejné zasadnutia súdu. Po skončení vnútornej prehliadky sme pokračovali vonku, kde vystupoval spevácky zbor a mohli sme si zobrať suvenír na pamiatku. Bolo to naozaj veľmi zaujímavé. (Tamara 8.A)

      Pri vstupe sme prechádzali cez detektor kovov. Mohli sme vidieť pojednávaciu miestnosť, v ktorej sa konajú verejné zasadnutia súdu. Mali sme možnosť nahliadnuť aj do kroník Ústavného súdu. Deň otvorených dverí  sa mi páčil. (Katka 8.B)

      V pojednávacej miestnosti nám náš sprievodca povedal niečo o Ústavnom súde. Niektorí žiaci si vyskúšali kreslá sudcov. Videli sme aj ďalšie miestnosti. Vonku sme si vyskúšali svoje zručnosti pri plnení úloh. Mne sa páčilo aj vystúpenie speváckeho zboru. Domov sme si  zobrali balónik s logom Ústavného súdu. (Mirka 8.A)

      Pri vstupe do budovy Ústavného súdu nás kontrolovali, či nemáme pri sebe nejakú zbraň. V pojednávacej sieni sme sa dozvedeli, koľko prípadov ročne musia sudcovia riešiť. Vyskúšali sme si aj kreslá sudcov. Na nádvorí sme plnili zaujímavé úlohy. Na exkurzii sa nám páčilo. (Sofia, Veronika, Stanka 8.B)

     • Šarkaniáda v ŠKD

     • V jedno jesenné popoludnie nás počasie vylákalo na školský dvor. Rozmanitými farbami blikalo nebo nad našimi hlavami. „Každý jeden šarkan svojim dlhým chvostom oblohu rád zametá - farebnými mašličkami usilovne prepletá.“ Niektoré leteli vysoko, niektoré nízko, ale stále ich bolo vidno. Odborná komisia tieto šarkany hodnotila a na konci šarkaniády vyhlásila víťazov. Tí sa potešili sladkej odmene.

     • Predajná výstava anglických kníh

     • Milí rodičia, radi by sme vás informovali, že dňa 26.9.2019 sa na našej škole predstaví jedno z najznámejších britských vydavateľstiev USBORNE so svojimi jedinečnými knižkami priamo z Anglicka. Žiaci si budú môcť vybrať z množstva krásnych kníh, ktoré podnietia ich záujem o výuku anglického jazyka primerane ich veku a záľubám. Okrem toho, že zakúpením knižky (ceny sa pohybujú od 8 € do 13,50 €) môžete svoje dieťa motivovať k angličtine, podporíte i našu školu, nakoľko od vydavateľstva USBORNE môžeme získať tieto zahraničné knižky pre školu úplne ZDARMA len vďaka Vám.

      Knižnú ponuku vydavateľstva je možné pozrieť si tu: https://usborne.com/browse-books/

      Facebooková stránka: https://www.facebook.com/emmkabooks/

      Ďakujeme.

     • Prihlasovanie na obedy

     • Vážení rodičia, od 1.septembra 2019 majú všetci žiaci školy nárok na tzv. "obedy zadarmo". K tomu je však potrebné, aby ste svoje deti prihlásili na stravovanie v školskej jedálni prostredníctvom zápisného lístka. Link na zápisný lístok je umiestnený na konci tohto článku. Zápisný lístok si môžete vytlačiť, vypísať, podpísať a v pondelok 2.septembra (najneskoršie v utorok 3.septembra do 7:30) doručiť do školy osobne alebo prostredníctvom Vašich detí. Vytlačené zápisné lístky budú tiež k dispozícii v škole v pondelok 2.septembra. Bez odovzdaného zápisného lístka v stanovenom termíne, nebude môcť byť vydaná strava žiakom.  

     • Deviataci vo Viedni

     • Stalo sa už tradíciou, že deviataci našej školy absolvujú v rámci exkurzie a školského výletu návštevu Bratislavy a Viedne. Tak tomu bolo aj tento rok. 29. mája sme sa vybrali vlakom do Bratislavy, kde  sme prvý deň absolvovali prehliadku Starého Mesta a Bratislavského hradu. Samozrejmosťou bola aj návšteva obchodného centra Eurovea. Na druhý deň sme  sa síce zobudili do upršaného bratislavského  rána, ale našťastie počasie vo Viedni bolo na prehliadku ako stvorené. Pod mrakom, nepršalo a hlavne nebolo horúco.

      Prehliadku mesta sme spolu s našou sprievodkyňou Katkou začali v zámku Belvéder, sídla princa Eugena Savojského, rakúskeho vojvodcu a politika. Rozloha a aj krása záhrady očarila mnohých turistov, ktorých sme tam stretli. Pokračovali sme prechádzkou okolo Štátnej opery, návštevou Dómu sv. Štefana a o 12:00 hod. sme si stihli vypočuť aj pozrieť orloj v blízkosti Dómu. Po krátkej prestávke na obed sme pokračovali v našej pešej prehliadke okolo paláca Habsburgovcov Albertina. Múzeum a galéria Albertina v sebe skrývajú najväčšie poklady trvalej expozície klasického i moderného umenia. Je pomenovaná po svojom zakladateľovi Albertovi Duke, ktorý vytvoril expozíciu už v roku 1776.

      Zastavili sme sa aj v priestoroch viedenského zámku Hofburg, niekdajšej rezidencie Habsburgovcov. V jeho priestoroch sídli španielska jazdecká škola, ktorá je najstaršou svojho druhu. Dnes je jedinou inštitúciou na svete, ktorá neustále rozvíja tradíciu klasickej školy jazdenia. Záver patril námestiu Márie Terézie, ktoré je medzi Prírodovedným a Umeleckohistorickým múzeom. Centrom námestia je monumentálny pamätník Márie Terézie. Socha Márie Terézie sediacej na tróne bola vytvorená už v rokoch 1874 – 1887.

      Po 4-hodinovej prehliadke sme sa unavení vrátili späť do Bratislavy, kde sme deň plný histórie zakončili sv. omšou v jezuitskom kostole na Hlavnom námestí.

     • Výlet do Londýna

     • 20. mája sa jedenásť žiakov našej školy a devätnásť žiakov ZŠ Komenského vydalo na cestu do Londýna. Všetci sme sa veľmi tešili a boli plní očakávania, čo všetko v Londýne uvidíme, zažijeme. Cestovali sme autobusom viac ako 24 hodín, ale oplatilo sa. Prechádzali sme Českou republikou, Nemeckom, Luxemburskom, Belgickom a Francúzskom. Z francúzskeho prístavu Calais sme sa trajektom preplavili cez kanál La Manche do anglického Doveru. Potom ešte asi 2 hodinky cesty autobusom a boli sme v Londýne.

      Najprv sme sa prešli londýnskou štvrťou Greenwich, kadiaľ prechádza nultý poludník. Samotnú prehliadku Londýna sme začali plavbou po Temži, kde sme už z lode mohli sledovať pamiatky, o ktorých sme si doteraz len čítali alebo sledovali na videu či internete. Hneď v prvý deň sme si vyskúšali pohľad z vtáčej perspektívy, a to konkrétne z Londýnskeho oka. Vyhliadkové koleso dosahujúce výšku 135 metrov ponúka úžasný pohľad na celý Londýn. Výstavbu Londýnskeho oka sme si pozreli aj v 4D kine. Okrem „London Eye“ sme prvý deň videli Houses of Parliamant, Big Ben, Trafalgar square či  Greenwich park. Večer sme sa unavení ubytovali v mobilhomoch v Allhallows Leisure Park, asi 65 km od Londýna.

      Náš sprievodca Martin nám na druhý deň naplánoval nakupovanie na Oxford Street, oddych v Hyde parku, návštevu múzea voskových figurín Madame Tussaud´s a domu Sherlocka Holmesa.

      Tretí deň sme videli Buckinghamský palác, cvičenie stráží kráľovskej gardy, St. James’s park  a Tower of London. Asi najväčší zážitok sme mali v Tower of London, miesta, kde sa vlastne prechádzate dejinami Anglicka. Pevnosť kedysi slúžila ako kráľovský palác, väznica a teraz ako turistická atrakcia. Najzaujímavejšou časťou prehliadky boli kráľovské korunovačné klenoty, ktoré sú už niekoľko storočí súčasťou korunovácie anglických panovníkov.  

      Posledný deň pobytu v Británii sme sa ešte zastavili v malebnom mestečku Rochester, rodisku Charlesa Dickensa, kde sme navštívili katedrálu, neďaleký hrad a, samozrejme, aj malebné typické centrum plné malých obchodov, kaviarničiek a stále milých a ochotných predavačov či predavačiek.

      Po dlhej ceste domov sme dorazili unavení, ale spokojní, plní zážitkov, emócií a niektorí z nás možno aj s túžbou navštíviť Londýn ešte raz. 

     • Anglický týždeň

     • Najlepší spôsob, ako sa učiť angličtinu, je navštíviť anglicky hovoriacu krajinu, ale nie vždy sa to dá. Preto sme sa rozhodli ponúknuť žiakom intenzívny jazykový týždenný kurz  s „native speakrom“. 20. mája 2019 k nám do školy prišli David a Craig z Británie a v stredu namiesto Davida Wok z Nového Zélandu.  Žiaci si pomocou rôznych výučbových techník – hier, zábavných aktivít, dramatizácie a iných foriem komunikácie mohli precvičiť svoju slovnú zásobu a komunikačné zručnosti. Na konci týždňa žiaci dostali certifikáty o absolvovaní kurzu.

      Pár postrehov našich žiakov:

      Samuel, 5. roč.: „Páčili sa mi hry, zábava a hlavne Wok, ktorý bol veľmi zábavný a smiešny.“

      Tamara, 5. roč.: „Anglický týždeň bol veľmi dobrý, veľa sme sa smiali a keď sme mali tému Music, tak sme si aj zatancovali. Bolo to super, rada by som si to na budúci rok zopakovala.“

      Laura, 8. roč.: „ Som veľmi rada, že som sa na tento týždeň prihlásila, pretože komunikovať s človekom, ktorý hovorí iba po anglicky, je úžasný zážitok. (Hlavne vtedy, keď mu rozumiete a aj on vám). Aktivity boli hlavne o kreativite, fantázii. Rada by som si to zopakovala.“

      Júlia, 8. roč.: „Na začiatku mal každý strach, čo ak nebudeme rozumieť, ale verte mi, vôbec sme sa nemuseli strachovať. Bolo to plné zábavy, hier, aktivít a určite to stálo zato.“

      Dorota, 8. roč.: „Celkovo sa mi týždeň páčil, hlavne prístup lektora. Rada by som išla na tento týždeň ešte raz.“

      Jakub, 8. roč.: „ Bolo to super, hrali sme hry, naučili sa niečo nové. Lektor bol milý a slušný.“

      Nikolas, 8. roč.: „Bolo tam celkom dobre. Robili sme kvízy, pracovali v skupinách aj vo dvojiciach. Veľa sme sa rozprávali o Slovensku a rozdieloch medzi SR a UK.“

     • Pieseň pre Sv.Otca 2019

     • Aj tento rok žiačky našej školy okúsili atmosféru prehliadky talentovaných spevákov Košickej arcidiecézy. Na 24.ročníku Piesne pre Sv.Otca sa premiérovo predstavila najmladšia speváčka celej súťaže a náš malý prvácky talent Rita Komišaková. Svojím vystúpením zaujala mnohých a právom sa umiestnila v zlatom pásme. V II.kategórii našu školu reprezentovala Lucia Sečová, ktorá využila svoje trojročné skúsenosti s touto súťažou a svojím výkonom si vyslúžila strieborné pásmo. V kategórii 13-15-ročných vystúpila Nikolett Dragoňová. Jej premiérové vystúpenie bolo ohodnotené umiestnením v striebornom pásme. Oceneným speváčkam srdečne blahoželáme!

     • Vyhodnotenie

     • 17.4.2019 sa skončil 16. ročník súťaže Recykluj a vyhraj s firmou MILK-AGRO, spol.  s r.o. Cieľom tejto súťaže je minimalizovať odpad, dávať veciam novú šancu a chrániť tak životné prostredie. Súťaž prebieha vo viacerých kategóriách. Žiaci našej školy sa zapojili do dvoch kategórií – zberu hliníkových viečok a tetrapakov z mlieka SABI. Podarilo sa nám vyzbierať 300 kg tetrapakov, čím sa  nám okrem skvelých cien podarilo vyhrať aj účasť na koncerte INTEGRÁCIA, ktorý sa bude konať  v októbri 2019. Hlavná cena pre najlepšieho zberača bude odovzdaná na slávnostnom oceňovaní žiakov v závere školského roka. Ceny pre ďalších usilovných zberačov (nákupné poukážky, tričká, ruksaky, kľúčenky), budú žiakom odovzdané v priebehu budúceho týždňa. Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu v ďalšom ročníku.

     • Slávik Slovenska - školské kolo

     •  

      Dňa 25.4. 2019 sa konalo školské kolo súťaže Slávik Slovenska 2019, v ktorom sa  žiaci našej školy premenili na slávikov a spevom ľudových piesní nám tak spríjemnili štvrtkové dopoludnie. Žiaci boli rozdelení do 3 kategórií podľa ročníkov: 1. kategória (1.- 3. ročník), 2. kategória (4.- 6. ročník), 3. kategória (7.- 9. ročník)

      Speváci predviedli svoje umenie pred ostatnými spolužiakmi i pred porotou, ktorá nemala jednoduchú úlohu vybrať spomedzi nich tých najlepších. Napokon to dopadlo takto:

      • 1. kategória - 1.miesto - Soňa Werblanská, 2.miesto - Dorota Jusková a Patrik Krafčík, 3.miesto - Karin Mušinská, Marianna Dzuríková a Rita Komišáková
      • 2. kategória - 1. miesto - Lucia Sečová, 2.miesto - Barbora Jusková, Alexandra Gergelčíková, 3.miesto - Nicol Mišenčíková, Oliver Imrich
      • 3. kategória - 1. miesto - Nikolett Dragoňová, 2.miesto - Ivana Krescanková, 3.miesto - Alexandra Krausová

      Víťazkám blahoželáme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

     • Zber použitých batérií a tonerov

     • Opäť sme tu s novou úlohou, ktorá je zameraná na ochranu životného prostredia. V dňoch 13. – 17.5.2019 bude na našej škole prebiehať týždňový zber batérií a tonerov. Ako postupovať? Zozbierané batérie a tonery prineste do školy a vložte  do zberných boxov na to určených alebo odovzdaj triednemu učiteľovi. Prečo? Aj týmto spôsobom môže každý z nás prispieť k ochrane nášho životného prostredia a záchrane našej planéty. O ukončení tejto aktivity a jej výsledkoch Vás budeme informovať. Tešíme sa na Vašu spoluprácu. Ďakujeme. Viac na www.recyklohry.sk

     • Naša škola získala ďalší certifikát

     • Kvalitu našej školy potvrdzujú aj partnerstvá, ktoré nadväzujeme s rôznymi inštitúciami. Najnovšiu spoluprácu máme s Prešovskou univerzitou v Prešove, ktorá nám udelila certifikát Cvičnej školy PU.  

     • Šachový krúžok

     • Vážení rodičia, milí žiaci, v našej škole spúšťame pilotný projekt Šachového krúžku s možnosťou budúceho zapojenia do pravidelných žiackych šachových súťaží. V prípade, že máte radi túto kráľovskú hru alebo jej na chuť ešte len chcete prísť, navštívte nás v utorok 16.apríla 2019 o 17:15. Pre bližšie informácie si môžete pozrieť Ako šach pomáha deťom.

     • Pozvánka na exhibíciu

     • Vážení rodičia, milí žiaci, pozývame Vás na vyvrcholenie osláv Svetového dňa stolného tenisu v našej škole zajtra 10. apríla od 18:00 do 20:00. V tento deň sa uskutoční exhibícia, na ktorú sú pozvaní najlepší hráči 5. ligy a tí si zmerajú svoje sily v priateľskom zápase a rôznych zábavných súťažiach. Tešíme sa na spoločne strávený čas.

     • DOD 2019

     • V sobotu 6.apríla 2019 od 10:00 do 16:00 sme mali pre Vás všetkých  otvorené dvere.  V tomto roku to boli dvere do budúcnosti. Hneď po vstupe do školy sa návštevníci ocitli vo vesmíre, medzi planétami našej slnečnej sústavy. Mohli navštíviť krajinu krajšej budúcnosti, kde deti čistili znečistený les a vodnú plochu. Všetok odpad triedili do štyroch nádob podľa materiálu na plast, papier, sklo a kov. Tiež si mohli z krabičiek postaviť budovu do nášho ekomesta Sabinov.

      Klubovňa robotiky už tradične prilákala mladých technikov a konštruktérov. Návštevníci mohli odstreliť raketu do vesmíru, vyrobiť zvlnený papier, nazrieť do čarovnej studne, či zahrať na náladový hudobný nástroj. Svoje umenie predviedol robot záchranár pripravujúci sa na súťaž Robocup a mnoho detí sa potešilo našej robotickej rybičke aj korytnačke v akváriu. Akurát nám nikto nenaletel, že aj toto sú roboty.

      Dvere doširoka boli otvorené aj do chemicko-fyzikálneho laboratória, v ktorom sa veľkí i tí najmenší, mohli na krátku chvíľu stať výskumníkmi a zistiť, či káva, mlieko, čaj a rôzne potraviny sú kyslé alebo zásadité, mohli vidieť ako kov draslík vo vode horí, či v skúmavke si vyrobiť sopku. Bolo zážitkom pozorovať radosť a úžas v očiach všetkých zúčastnených, ale hlavne tých najmenších - detí.

      Keďže predpokladáme, že v budúcnosti, rovnako ako je tomu aj v súčasnosti, budeme bojovať s nedostatkom pohybu nielen u detí, ale aj u dospelých, na stanovišti Budúcnosť hier minulosti sme chceli ukázať, že aj pri klasickej stolnej hre, akou je "Človeče, nehnevaj sa", sa môžeme hýbať. Deti sa stali živými figúrkami, čím pasívnu hru premenili na aktívnu. Na naše milé prekvapenie sa táto forma  hry deťom zapáčila oveľa viac.

      Na stanovišti (Ne)živo o živom návštevníci zažili, ako by vyzerala hodina biológie, vedy o živote, v budúcnosti. Ak by nám všetky informácie o živých organizmoch sprostredkovali neživé roboty, život by bol síce komfortný, ale už by to nebol život. Presvedčili sa, že iba ľudské stvorenie, ktoré nesie v sebe obraz Stvoriteľa, môže dať človeku to, čo človek potrebuje k plnohodnotnému životu – súcit, nehu, úsmev, záujem, lásku.

      Počas DOD žiaci mali možnosť tiež spoznať ako vyzerajú jednotlivé druhy semienok zeleniny a pokúšali sa ich priradiť k plodom. Taktiež si mohli sami presadiť už vypestovanú priesadu paradajky a odniesť si ju ako darček zo školy domov, aby sa o ňu starali. Deti mali z toho obrovskú radosť. Aj my sami sme ako rastliny v Božej záhrade, kde sa o nás stará náš nebeský Otec.

      V rámci DOD sme využili aj prezentáciu voliteľného predmetu Ako to funguje, kde sme v kuchynke školy pripravovali domáce jedla budúcnosti. Myslíme si, že v budúcnosti sa ľudia vrátia k pestovaniu a chovaniu zvierat, aby si sami mohli zabezpečiť poživeň. V duchu hesla "Kto nepracuje, nech ani neje" (porov. 2 Sol 3,10) sme pripravili pochúťky ako lokše a rôzne pomazánky s kváskovym chlebom.

      Inšpirovaní známou hrou Activity sme pripravili Geografické Activity. Pre žiakov boli pripravené 3 cesty (minulosť, prítomnosť a budúcnosť), pričom sa na začiatku hry mali rozhodnúť, ktorou cestou pôjdu. Hádzaním kocky žiaci postupovali po políčkach, na ktorých ich čakali 3 typy úloh. Úlohy sa týkali predovšetkým našej planéty a blízkeho vesmíru. Cesta budúcnosti obsahovala aj typy úloh, pri ktorých žiaci mali vyjadriť svoje očakávania a predstavy v súvislosti s geografiou budúcnosti. Tu sa predovšetkým starší žiaci museli popasovať s označením toho, čo je pre nich dôležité v prípade, že by mali obmedzené možnosti vo výbere.

      Pohybuchtiví návštevníci si mohli zahrať stolný tenis, či vyskúšať ďalšie aktivity pri príležitosti Svetového dňa ping-pongu a mali tiež príležitosť vyzvŕtať nášho „Roboška“.

      Pre tých, ktorí radi namáhajú svoje mozgové závity, sme mali zase pripravený šachový svet, ktorý na naše prekvapenie bol stále obsadený. Boli tam šachové figúrky v netradičnej podobe, napr. Asterix a Obelix, Šmolkovia, či figúrky, ktoré k nám pricestovali autom, pretože ich veľkosť (cca 1 m) neumožňovala vložiť ich do krabice.

      A veľkému záujmu návštevníkov sa tešilo aj múzeum Virtual Religio v podzemných priestoroch školy, kde sa návštevníci mohli „teleportovať“ do rôznych historických období a oboznámiť sa s krátkymi dejinami kresťanstva v starovekom Ríme, v stredoveku, ocitli sa aj pri vypočúvaní dona Titusa Zemana za komunizmu a v roku 2319 si vypočuli „zaujímavý“ výklad robota o rôznych liturgických predmetoch, ktorý mnohých priviedol k uvedomeniu si zodpovednosti za budúcnosť našej viery.

      Počas DOD sa uskutočnil aj zápis žiakov do 1.ročníka a tiež aj do ostatných ročníkov pre školský rok 2019/2020.

      Ďakujeme všetkým učiteľom a viac ako 80 žiakom za bohatú ponuku zaujímavých aktivít. Osobitné poďakovanie patrí aj našim tetám kuchárkam a Vám milí rodičia za prípravu chutného občerstvenia a aj akúkoľvek ďalšiu pomoc, ktorými ste prispeli k úspešnému priebehu DOD. ĎAKUJEME :-)   

     • Biologická olympiáda - Krajské kolo

     • Nový úspech našej školy:

      Terézia Tarbajová: 3.miesto

      Súťaž: Biologická olympiáda
      Kolo: Krajské kolo


      Dňa 20. marca 2019 sa v Prešove uskutočnilo krajské kolo Biologickej olympiády, na ktorom našu školu a okres Sabinov reprezentovala žiaka Terézia Tarbajová. Po absolvovaní teoretickej časti, pozostávajúcej z vypracovania testu, boli preverené zručnosti účastníkov olympiády v príprave mikroskopického preparátu, následného pozorovania pod mikroskopom a formulovania záverov z pozorovania. Terka preukázala potrebné vedomosti i zručnosti a odmenou jej bolo cenné 3. miesto. O tom, že konkurencia bola veľká, svedčí aj pol bodový odstup od druhého miesta. K úspechu srdečne blahoželáme!

  • Kontakty

   • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
   • 051/4521 639
   • 9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
    08301 Sabinov
    Slovakia
   • 31942202
   • 2020722627
   • Ing.Katarína Hviščová
    0908/975 659
    hviscova.k(zavinac)czssabinov(bodka)sk
   • Ing.Mgr.Jozef Kovalík
    0907/183 303
    kovalik.j(zavinac)czssabinov(bodka)sk
   • Mgr.Terézia Škovierová
    051/4521 639
    skovierova.t(zavinac)czssabinov(bodka)sk
   • Mgr. Martina Semanová
    051/4521 639
    semanova.m(zavinac)czssabinov(bodka)sk

    Konzultačné hodiny:
    Utorok: 14.00 – 16.00
    Po vzájomnej dohode je možný aj iný termín.
   • Martina Halčišáková
    051/4525 103
    0950 381 714
    jedalen(zavinac)czssabinov(bodka)sk
  • Prihlásenie