• Škola v prírode
     • Škola v prírode

     • Do galérie Škola v prírode boli pridané fotografie.

      Spoznávanie rastlín a živočíchov našich veľhôr, putovanie po stopách svišťov, antigravitácia, návšteva Triklandie v Starom Smokovci, výstup na Hrebienok, jazda pozemnou lanovkou, Belianska jaskyňa, pobyt v bazéne, športové aktivity, opekačka , „pyžamová párty“ - to všetko absolvovali naše deti v škole v prírode v Tatranskej Lomnici v dňoch 8.5.-12.5.2017. Rozšírili sme si svoje vedomosti a spojili tak príjemné s užitočným.

     • Videoklip Sen

     • Pozrite si videoklip, ktorý bol súčasťou slávnostného programu v MsKS k 25. výročiu školy ako sen  jedného deviataka.Výber z fotogalérie školy pripomína  udalosti prvých rokov (už zobrazené na týchto stránkach) aj širokú paletu súčasných aktivít.  V 4 minútach sa však nedá veľa zachytiť, možno len hlavné poslanie zhrnuté v dvoch slovách: ROZUMOM a SRDCOM. Vznikom tejto školy žiaci dostali možnosť získavať nielen vedomosti, ale aj životnú múdrosť vychádzajúcu z poznania poriadku sveta a kresťanskej viery.  Brány školy sa im pred rokmi otvorili v duchu citátu z Knihy  Múdrosti  (Mud 6,12) na základe požiadavky asi 400 rodičov mesta Sabinov a obetavosti  zakladateľov školy, prvých učiteľov aj rodičov

     • Rozumom a srdcom :)

     •     

      Pondelok 29. 5.  -  Náš dlho očakávaný aj  zodpovedne pripravovaný deň - oslava 25. narodenín našej školy.

      Všetci sme sa stretli na slávnostnej sv. omši, ktorú celebroval pomocný košický biskup Mons. Marek Forgáč a pokračovali sme programom v  Mestskom kultúrnom stredisku. Celý deň bol  pre mňa jedným veľkým neopísateľným zážitkom zo vzájomného spoločenstva aj z blízkosti Boha v udalostiach dňa, v našich spoločných snahách, ktoré mu predchádzali, v ľuďoch, ktorí s nami prišli oslavovať  aj v celej histórii našej školy. Takže sa nebudem ďalej snažiť opísať neopísateľné. Určite tu postupne pribudnú čriepky zážitkov aj nejaké fotografie.

      Vargovčíková Terézia

    • Naši víťazmi chemickej súťaže
     • Naši víťazmi chemickej súťaže

     • 1.ročník celoslovenskej súťaže Chémia pod pokrievkou „Skús pokus“ organizuje pedagogické vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA. Ide o súťaž určenú žiakom druhého stupňa základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Organizátori si dali za cieľ priblížiť chémiu ako atraktívnu vedu, s ktorou sa žiaci stretávajú všade okolo nás a ako napovedá názov súťaže ... i v kuchyni. Náš tím v zložení Terka Tarbajová, Terka Slaninková, Dávid Švec a Matej Kandráč pod odborným vedením Ing.Boženy Zvijákovej získal 1.miesto v hodnotení odbornej poroty a 2.miesto v hlasovaní verejnosti.

    • Pieseň pre Sv.Otca
     • Pieseň pre Sv.Otca

     • Piesňou k Piesni pre Sv. Otca prispeli naše talentované speváčky aj tento rok. Atmosféru súťaže si prvýkrát vychutnala Bernadetka Gubčíková a zapáčila sa jej natoľko, že je odhodlaná zlaté pásmo prísť obhájiť aj najbližší rok. Podobne sa darilo aj Dorke Kolkovej, ktorá zužitkovala svoje dlhoročné skúsenosti, odovzdala v piesni všetko a odmenou sa jej stalo zlaté pásmo. Adela Gaľová a Mária Nagyová vystúpili so spoločnou skladbou. V náročnej kategórii dvojhlasov sa umiestnili v striebornom pásme. Svoj duet Vám rady predstavia v rámci programu pri príležitosti 25. výročia vzniku našej školy, na ktorý Vás srdečne pozývame.