• Naši biblisti opäť prví
     • Naši biblisti opäť prví

     • V duchu hlavnej témy tohtoročnej biblickej olympiády – Radosť z Božieho posolstva sa naplnení nadšením a radosťou z víťazstva v okresnom kole vrátili aj naši biblisti – Terézia Tarbajová, Filip Tarbaj a Štefan Werblanski. V stredu 9.marca 2016 v Lipanoch zúročili nadobudnuté vedomosti zo štúdia Prvej knihy Samuelovej a Lukášovho evanjelia a sami sa presvedčili, aké bohatstvo a posolstvo ukrýva Sväté písmo. Trojčlenné družstvo nás bude reprezentovať na diecéznom kole v Košiciach. Povzbudzujeme ich k vytrvalosti v zodpovednej príprave a vyprosujeme im potrebné milosti a dary Ducha Svätého k správnemu chápaniu Božieho slova.

    • Futbalový turnaj žiakov
     • Futbalový turnaj žiakov

     • V piatok 12.2.2016 sa v Športovej hale v Sabinove uskutočnil futbalový turnaj žiakov sabinovských škôl o pohár primátora mesta. Naši chlapci sa na tomto turnaji pekne predviedli, keď získali 2.miesto. V dvoch zápasoch sa stretli s „domácim“ mužstvom ZŠ Komenského, ktoré po dlhotvajúcej remíze o bod prehrali (1:2, 2:3). Futbalisti zo ZŠ 17. novembra už boli pre náš tím ľahším súperom, oba zápasy sme vyhrali (0:5, 0:1).

      O pohár primátora mesta za CZŠ zabojovali títo futbalisti: Kollár Jakub (4.A), Ernst Peter (4.A), Režová Milada (4.A), Dragoň Matúš (4.A), Seman Stanislav (4.A), Kollár Lukáš (3.A), Šoltýs Daniel (3.A), Tumidalský Jozef (2.A), Trojanovič Filip (2.A), Hovan Daniel (2.A), Petrík Šimon (2.A), Petrík Matúš (2.A).

      Mladým futbalistom blahoželáme a prajeme šťastie aj v ďalších zápasoch.

      Mgr.Zuzana Čorbová

    • Týždeň s lektormi Angličtiny
     • Týždeň s lektormi Angličtiny

     • Tyždeň s lektorkami

      Minulý týždeň  (22.-26.2.2016) bol na našej škole trocha výnimočný.  Mohli ste tu vidieť a stretnúť dve študentky z Ázie. Molly z Indonézie a Shine z Taiwanu. Dievčatá, ktoré prišli na Slovensko v  rámci projektu Educate Slovakia, pod záštitou medzinárodnej organizácie AIESEC  predstaviť svoju krajinu, ale zároveň spoznať nových ľudí, našu kultúru a zvyky. Hodiny angličtiny boli obohatené o vzácne a hlavne zaujímavé informácie o živote v Indonézii a Taiwane. Molly aj Shine mali pre žiakov pripravené prezentácie o ich jazyku, zvykoch, tradíciách, sviatkoch, jedlách a doplnené aktivitami na precvičenie si angličtiny. Mnohí si možno práve tento týždeň uvedomili, že učiť sa cudzí jazyk nie je len o slovíčkach, ale hlavne o schopnosti a možnosti rozumieť a hlavne dohovoriť sa. Práve cudzí jazyk nám umožní spoznať , zažiť a dozvedieť sa niečo nové, niečo nezvyčajné,  niečo obohacujúce.  Pre nás všetkých to bola úžasná skúsenosť a dúfam, že sa nám ju podarí zopakovať aj na budúci rok.

      Viete ako sa povie „Dobrý deň“  po indonézsky? „Selamat pagi“ .

       

      Z postrehov žiakov:

      Týždeň s lektorkami sa mi veľmi páčil. Keď sme s nimi mali hodinu, vždy som sa tešila. Púšťali nám prezentácie o ich mestách, kde žijú. Veľmi sa mi páčili. Aj  sme ich naučili niečo po slovensky. (Mária, 7.A)

      Rozumela som všetkému čo vraveli, prezentácie boli perfektné, na hrách sme sa pobavili. Obidve dievčatá boli veľmi milé a sympatické. Som rada, že tu boli. Veľké ďakujem. (Klára, 9.B)

      Bolo to zábavné a zaujímavé. Naučil som sa ako sa povie po čínsky Ďakujem. Spoznal som nové krajiny a ich kultúru. (Adam, 8.A)

      Hodiny s lektorkami boli zaujímavé. Naučili sme sa niečo nové o krajinách, z ktorých pochádzajú. Lektorky boli vtipné. Páčilo sa mi to a určite by som si to ešte niekedy zopakovala. (Dorota, 8.A)

      Učenie bolo zábavné aj poučné. Tento zážitok si budeme pamätať do konca života. J Bolo to super. (Laura, 6.A)

      Páčilo sa mi, že sme sa dozvedeli o ich kultúre. Všetko sme im rozumeli. Naučili sme sa nové slová. Bolo to zábavné, ale aj poučné. (Emanuel, 9.B)

      Shine nám písala naše mená v čínskych znakoch. Bolo to super. (Andrea, 8.A)

      -at-

      Do galérie Týždeň s lektormi Angličtiny boli pridané fotografie.

    • LYŽIARSKY KURZ
     • LYŽIARSKY KURZ

     • "Cirkevná" sa lyžovala

      Pondelkové ráno 8.februára 8:00. Pred školou sa zbiehajú ľudia. Chodník je zaplnený kuframi, taškami, lyžami a parkovisko je plné áut. Čo sa to deje? Jasné, žiaci Cirkevnej základnej školy v Sabinove idú na lyžiarsky výcvik. Nasleduje lúčenie s rodičmi a môžeme vyraziť. Našim cieľom je Tatranská Štrba.

      Po príchode do hotela Rysy sme nezaháľali, rýchlo sa vychystali a hor sa na svah. Lyžiarske stredisko Štrbské pleso bolo pre nás ako stvorené. Rozdelili sme sa do troch skupín, podľa našich lyžiarskych schopností. Každá skupina si našla svoj svah, kde pod vedením skúsených inštruktorov, našich učiteľov, trénovala a užívala si to, prečo sme prišli- lyžovanie. Dennodenne sme zažívali dobrodružstva pri cestovaní zubačkou a skibusom a v poobedňajších hodinách sme sa vracali späť do hotela. Večery sme trávili spoločne - hraním spoločenských hier, pozeraním filmu i pútavou prednáškou skúseného horského vodcu. V deň popolcovej stredy sme naše pokánie zavŕšili svätou omšou v kostole svätého Augustína v Štrbe. V predposledný deň sa konali preteky na lyžiach, ktoré boli slávnostne vyhodnotené a všetci účastníci boli odmenení. Posledný deň zbehol veľmi rýchlo a už sme opäť sedeli v autobuse, no na ceste späť domov.

      Vďaka našej ochrankyni Pane Márii sme sa všetci vracali živí a zdraví. Z čarovného miesta našich slovenských veľhôr sme si odnášali bohaté zážitky so spolužiakmi, učiteľmi, radosť a vďačnosť za tento úžasný týždeň v nádhernej zasneženej prírode.

       

      Výpovede žiakov:

      „Všetko sa mi tu páčilo. Ubytovanie bolo skvelé. Dosť som sa pobavila na našich hromadných pádoch.... Páčili sa mi večerné aktivity. Mojim najlepším zážitkom bol hromadný pád.“

      „Hromadná zrážka na Solisku bola super a dali sme si aj selfie... Film, ktorý sme jeden večer pozerali bol úžasný.“

      „Naučil som sa lyžovať, pekné izby, milý personál a super hry. Mojim najlepším zážitkom bolo, že som 1. krát zišiel svah.“

      „Najkrajší zážitok je to, že som sa naučila lyžovať. Ďakujem.“

      „Pekný pestrý program každý deň, krásne ubytovanie, výborný kolektív vrátane učiteľov.“

      „ Lyžiarsky bol jeden z mojich najlepších zážitkov na tejto škole. Určite tak skoro nezabudnem na to, ako sa mi stratil mobil. Modlila som sa a našiel sa. Páčila sa mi lyžovačka a program, ktorý si pre nás pripravili. Ďakujem vám veľmi pekne za tento úžasný lyžiarsky.“

       „Mojim najväčším zážitkom bol, keď sme všetci spadli na Solisku.“

       „Naučila som sa lyžovať, super zábavný večerný program, spoznala som nových ľudí.“

      „....super bolo, že sme šli na popolcovú stredu do kostola.“

       „Najlepšie bolo, že som sa naučila lyžovať, že som bola 1. krát v Tatrách a naučila som sa upratať si izbu.“

       „Naj zážitok, že som sa naučil lyžovať.“

       

      -mk;dk-

      Do galérie LYŽIARSKY KURZ boli pridané fotografie.

    • Aktivity ŠKD Klbko
     • Aktivity ŠKD Klbko

     • Zima očami detí FOTOALBUM

      13. januára sa žiaci z ŠKD vybrali na vychádzku spojenú s návštevou Kultúrneho centra na korze, kde si pozreli aj svoje zimné výtvory. Počas prechádzky krásne svietilo slnko, takže sme mohli obdivovať zákutia mesta: baštu, mestskú políciu, v parku sa zabavili pri fontáne. A na spiatočnej ceste sme sa zastavili v gréckokatolíckom kostole na krátku modlitbu. 

      Vo vianočnej dielni FOTOALBUM

      Priestory ŠKD sa v predvianočnom čase zmenili na vianočnú dielňu, v ktorej žiaci vyrábali vianočné ozdoby – netradičné „medovníčky“ zo slaného cesta, ktoré potom ozdobili zlatými trblietkami. Taktiež vyrábali stromčeky, ktoré plietli z papiera, maľovali a nakoniec zdobili už spomínanými ozdobami.

      Jesenná paleta

      Deti z ŠKD navštívili Kultúrne centrum na korze, aby tam mohli obdivovať jesennú výstavu, a tak sa inšpirovať v tvorivosti.

    • V stolnom tenise máme víťazky
     • V stolnom tenise máme víťazky

     • Vo štvrtok 28.1.2016 sa konalo obvodové kolo v stolnom tenise dievčat a naše dievčatá L.Dzuríková, T.Mullerová, L.Kvašňáková a A.Verbovská sa stali víťazkami. Dievčatá, blahoželáme Vám... yessmiley

    • Prvé miesto našich basketbalistiek
     • Prvé miesto našich basketbalistiek

     • Dňa 22.1.2016 sa na ZŠ Komenského 13 v Sabinove uskutočnil basketbalový turnaj žiačok základných škôl. Naše dievčatá zvíťazili presvedčivo nad ZŠ 17.novembra Sabinov  v pomere 29:7 a po vyrovnanom zápase zvíťazili nad ZŠ Komenského 13 Sabinov, keď v nervydrásajúcom závere otočili výsledok vo svoj prospech minútu pred koncom zápasu košom Kristíny Štefanikovej  na 14:12. O výsledok sa pričinili tieto dievčatá: Štefaniková K., Kolková K., Kolková D., Plančárová D., Sedláková G., Kandráčová I., Puškášová L. a Petrušová M.  Všetkým gratulujeme.          

      Mgr. Ivan Ďuran 

     • V utorok 19.1.2016 sa konalo obvodového kolo Matematickej olympiády. V kategórii Z5 sa Samuel Vargovčík z 5.A umiestnil na 1.mieste s plným bodovým ziskom. Stal sa aj úspešným riešiteľom tejto olympiády. Blahoželáme.yes 
    • 3.FARSKÝ PLES
     • 3.FARSKÝ PLES

     • Do galérie 3.FARSKÝ PLES boli pridané fotografie, ktoré urobil a ponukol na zdieľanie jeden z našich rodičov pán Ing.Vladimír Štofaník. Ďakujeme... smiley

      Ples sa uskutočnil 16.1.2016 o 19:00 v estrádnej sále MsKS v Sabinove.

     • Olympiáda v anglickom jazyku

     • V stredu 13.1. 2016 sa uskutočnilo obvodové kolo Olympiády  v anglickom jazyku. V kategórii 1B sa naša žiačka Ema Cehelská  umiestnila na krásnom 1. mieste. Zo  70 bodov získala  63.7 a  našu školu aj okres  bude reprezentovať na  krajskom kole v Prešove.  Eme držíme palce a želáme veľa úspechov.

    • Majstrovstvá Prešovského kraja v šachu žiakov
     • Majstrovstvá Prešovského kraja v šachu žiakov

     • Šachovy klub Reinter Humenné usporiadal dňa 26.11.2015 majstrovstvá Prešovského kraja v šachu žiakov a 1.stupňa OGY. Ako majstri okresu Sabinov na tomto podujatí našu školu reprezentovali súrodenci Andrea a  Michal Verbovskí. Andrea v kategórii žiačok obsadila veľmi  pekné tretie miesto a tým si vybojovala postup na majstrovstvá Slovenska. Prajeme jej veľa šťastia!
    • 3.ročník vianočného turnaja
     • 3.ročník vianočného turnaja

     • 3.ročník vianočného turnaja v stolnom tenise sa konal 30.12.2015 od 9:00. Organizátorom bol pán školník Jozef Krehlík. V príjemnej sviatočnej atmosfére sa ho zúčastnili žiaci spolu s rodičmi. 

    • Olympiáda v AJ
     • Olympiáda v AJ

     • Dňa 9.12.2015. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. V kategórii A1 pre 5.,6.,7. roč. sa zúčastnilo 11 žiakov a v kategórii B1 pre 8. a 9. roč. 8 žiakov. Víťazmi sa stali  Mária Nagyová (7.A)  a  Ema Cehelská (9.A)

      Dievčatám blahoželáme  a prajeme veľa šťastia v  okresnom kole, ktoré sa uskutoční 13.1.2016.

    • Okresné kolo technickej olympiády
     • Okresné kolo technickej olympiády

     • V stredu 2.12.2015 sa konalo OK technickej olympiády. V kategórii A (8.-9. ročník) súťažili dvojčlenné tímy a v kategórii B (6.-7. ročník) súťažili jednotlivci. Našu školu reprezentovali v kategórii A - Samuel Guláš a Dávid Palenčár, ktorí s celkovým počtom 152 z 200 bodov obsadili 3. miesto. V kategórii B – Filip Tarbaj. S celkovým počtom 93 zo 100 bodov obsadil 1.miesto a bude reprezentovať školu a  okres Sabinov na krajskom kole technickej olympiády.

      V každej kategórii sa olympiády zúčastnilo deväť základných škôl okresu Sabinov.  V súťaži sa hodnotila teoretická časť (50 bodov) a praktická časť (dodržiavanie rozmerov 30 bodov, kvalita opracovania 10 bodov a estetická úroveň 10 bodov)

      Chlapcom blahoželáme k dosiahnutému úspechu.

      Mgr. P. Hužvár

  • Kontakty

   • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
   • skola@czssabinov.sk
   • kovalik.j@czssabinov.sk
   • kovalik.j@czssabinov.sk
   • 051/4521 639
   • 9.mája 740/7 083 01 Sabinov 08301 Sabinov Slovakia
   • 31942202
   • 2020722627
   • Ing.Katarína Hviščová 0908/975 659 hviscova.k(zavinac)czssabinov(bodka)sk
   • Ing.Mgr.Jozef Kovalík 0907/183 303 kovalik.j(zavinac)czssabinov(bodka)sk
   • Mgr.Terézia Škovierová 051/4521 639 skovierova.t(zavinac)czssabinov(bodka)sk
   • Mgr. Martina Semanová 051/4521 639 semanova.m(zavinac)czssabinov(bodka)sk Konzultačné hodiny: Utorok: 14.00 – 16.00 Po vzájomnej dohode je možný aj iný termín.
   • Martina Halčišáková 051/4525 103 0950 381 714 jedalen(zavinac)czssabinov(bodka)sk
  • Prihlásenie